W obronie prawdy, ludzkiej czci i godności
W siedzibie radomskiego SLD zebrało się grono osób związanych z lewicą od wielu lat. Przyszli zaproszeni przez Jana Mończyńskiego i Andrzeja Pawlikowskiego, którzy zwierzyli się, że zainicjowali spotkane, gdyż dość mają kłamliwych oskarżeń płynących z ust i publikacji wielu przedstawicieli środowisk politycznych rządzących obecnie Polską, adresowanych do grup społecznych i osób należących do partii,, organizacji młodzieżowych czy stowarzyszeń do których przyklejają bez uzasadnienia etykietkę ,,komunistyczne”.
Uczestnicy, związani obecnie z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i innymi lewicowymi orientacjami, wywodzą się z różnych miejscowości i środowisk zawodowych. Życiorysy i pożyteczna społecznie działania przedstawione z braku czasu tylko przez niektórych są bardzo urozmaicone i ciekawe.
W trakcie swobodnej wymiany poglądów padały sugestie, że warto kontynuować spotykania pod szyldem komisji historycznej lub innej nazwy, by upowszechniając i dokumentując prawdę, nie tylko przeciwdziałać oszczerstwom lecz również zapoznawać młode pokolenie z historycznym rezultatem pracy dwu pokoleń Polaków ,środowisk społecznych i zawodowych oraz ich organizacji i zasłużonych osób. Chodzi o okres powojennej odbudowy i rozbudowy potencjału gospodarczego Polski, upowszechniania oświaty i kultury, rozpoczętej tuż po zakończeniu niszczycielskiej II wojny światowej. W przypadku Radomia twórców potęgi przemysłowej miasta czego przykładem
były: Zakłady Metalowe, Radoskór, Radomska Wytwórnia Telefonów, Tytoniówka, ZREMB, RZMO itp. Skala budownictwa mieszkaniowego nie ma sobie równych. Dowodzą tego spółdzielcze osiedla mieszkaniowe: XV-lecia, Gołębiów I i II, Michalów, Ustronie, Południe, ciepłownie Północ i Południe.przedsiębiorstwa budowlane – Radomski Kombinat Budowlany i RTBS.Przyczyniło sie to wszystko do podwojenia liczby mieszkańców Radomia. W ostatnich latach kurczącego się.
Waldemar Kaczmarski przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Radomiu z zadowoleniem przyjął inicjatywę. O tym, jak się będzie on rozwijać, napiszemy. Na zdjęciu: Uczestnicy pierwszego spotkania . (emka)
Radom, dnia 27 lutego 2020r.
Otwieramy zatem dyskusję i czekamy na Wasze opinie, wspomnienia i życiorysy.
Materiały można nadsyłać pod naszym adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.